VŠECHNY VÁS MOOOC PROSÍM O HLÁSKY TADY PRO KOTÍKA, JE TO FINÁLE SONM.
A ještě prosím tady pro můj blog v soutěži o nej kočičí blog.
POSLEDNÍ kolo KGS TAAAAADY
Další část příběhu o kočce Mau Tuuu
Chceš spřátelit??? Tak Tady
Chceš design?? Tak Tuu

Moje ikonka, kopírujte jenom s ní:


Březen 2010

Hláááááááááásky!!!!

19. března 2010 v 15:33 | €vča |  Prosím hlasy..
Ahoj lidi!!

Mooc prosím hlásky v SONDomácímZvířátku Tady, soutěžím s Kotíkem.
Už jsme jenom tři a bla bych ráda skončila aspoň druhá. Vim, že třetí místo je taky úžasný, ale druhý nebo první lepší, ne? Ale myslim si, že první nebudu.
Ale abych se zase moc nerozkecala. Chtěla jsem ještě něco. Prosím lidi, přihlašte se do KGS, odkaz je pod záhlavím. Přihlásili se mi zatim 3 lidi, chtěla bych aspoň tak 10.
Jinak za hlásnutí(napíšete sem, že jste hlásli a kolikátek to byl hlas) bude společnej diplom a první tři dostanou ještě jmenovku.

Kotík
€vča

Brushe-kytky pro Whiskaskocicky

13. března 2010 v 9:59 | €vča |  Diplomky pro vás
Ahoj lidičky!!

Mé SBénko mě poprosilo, jestli bych sem nedala brushe, ze kterejch mám ty kytky na designu. Tak atyd jsou:
Další v c.č.

Diplomek od Whiskaskocicky za bleskovčičku.

13. března 2010 v 9:45 | €vča |  Moje diplomky a ceny
Ahoj lidi!!

Dostala jsem moocky krásný diplomek od mého SBénka. Tady je:
Vaše €vča

Přihláška do KGS!!!

12. března 2010 v 18:58 | €vča |  Soutěže
Ahoj lidi!!

Tak jsem se rozhodla KGS vyhlásit. Kdyby někdo nevěděl, co to je, tak je to Kočičí Grafická Soutěž.
Kdo se chce prihlásit, tak do komentů napíše:
1)Jméno
2)Blog
3)V jakém programu děláš grafiku?

Nevim, jestli budu hodnotit sama, nebo jestli bude anketa. Asi oboje.

Takže se přihlašujte, doufám, že vás bude co nejvíc!!

Vaše €vča

Můj diplomek za bleskovku od Karuzky!!

12. března 2010 v 18:58 | €vča |  Moje diplomky a ceny
Ahoj lidi!!

Tak asi tu KGS vyhlásím. Jsou tam sice jenom 3 hlasy pro, ale žádnej proti, tak to asi vyhlásim. Doufám, že se vás přihlásí co nejvíc.

Ovíhala jsem SBénka a u Karuzky jsem našla úžasnej diplomek pro mě za bleskovku. Dííky moc!!
€vča

Prosím, poraďte mi.

12. března 2010 v 11:26 | €vča |  Oznámení
Ahoj lidi!!

Prázdniny se mi pomalu krátí. Já vim, ještě víkend, ale to jsou jenom dva dny:-(.
Dneska už se budu učit. Mám toho hodně. Ale to neni to hlavní.

Napadla mě nová soutěž. KGS(kočičí grafická soutěž). Bylo by to jako normální grafická soutěž, ale všechno by se tam dělalo s kočkama. Co si o tom myslíte?
Hlasujte v anketě, jestli mám tu soutěž udělat. Když byste odhlasovali, že jo, tak bych to ještě dneska, nebo až v neděli( v sobotu tu nebudu)vyhlásila.
€vča

Očkování koček

10. března 2010 v 14:51 | €vča |  O kočičkách
Ahoj lidi.
Tady máte něco o očkování koček. Zdroj pod článkem.

K chovu koček neodmyslitelně patří očkování.Dnes jsou k dispozici výborné vakcíny,kterými lze očkovat i malá koťata,aniž by hrozily vedlejší účinky.Očkovány mají být všechny kočky,které chováme,bez ohledu na to,zda chodí nebo nechodí ven,nebo navštěvují výstavy(pro ty je ostatně očkování povinné).Vždy existuje určitá pravděpodobnost,že se kočka setká s infekcí.Větší nebezpečí infekce sice hrozí kočkám s volným výběhem ven,ale kočky chované pouze v bytě mají proti těmto infekcím nižší odolnost,a proto se mohou stát jejich obětí.
Výčet chorob,proti kterým lze kočky běžně očkovat:
  • Panleukopenie (kočičí mor)
  • Rhinortacheitis (kočičí rýma,kočičí chřipka)
  • Calicivirové infekce
  • Herpetické infekce
  • Chlamydiové infekce
  • Kočičí leukóza
  • Vzteklina
  • Plísňová onemocnění (mykózy)

Proti jakým chorobám imunizovat.

Obecně lze říci,že kočky by měly být po celou dobu života chráněny před všemi infekčními chorobami,které se u nich vyskytují a vyvolávají výrazné ztráty v chovu,nebo jsou dokonce nebezpečné pro další zvířata,případně i člověka.S vakcinací je třeba začít u mladých zvířat v době poklesu hladiny protilátek získaných z mléka matky.Nejdůležitějšími onemocněními proti kterým je potřeba vakcinovat jsou:panleukonie,rhinortacheitis,caliciviróza,vzteklina.S vakcinací proti těmto nemocem bychom měli začít u koťátka ve věku 8 až 10 týdnů.Toto očkování se označuje jako primovakcinace.Pro navození správné hladiny protilátek je nutná revakcinace po 3 až 4 týdnech.Další vakcinace již následují v ročním intervalu.Odlišná je situace u očkování proti vzteklině,se kterou lze začít až po dovršení věku 3 měsíců a není nutno provádět přeočkování za 3 až 4 týdny.Podle současného trendu opakujeme aplikaci vakcíny proti vzteklině jeden rok po primovakcinaci a poté opakujeme každé dva roky.

Vakcinujeme jen zdravá zvířata.

Při vlastní vakcinaci je třeba dodržet několik zásad.První zásadou je provedení klinického vyšetření zahrnujícího měření tělesné teploty,kontrolu sliznic a mízních uzlin a auskultaci hrudníku.Při zjištění jakékoliv odchylky daného jedince nevakcinujeme.Mohli bychom vážně narušit jeho zdravotní stav a také tvorba protilátek by byla nedostatečná.Druhou zásadou je správná aplikace vakcíny.Očkovací látka se zavádí injekčně do podkoží.Množství vakcíny je u všech látek 1 ml a neřídí se hmotností jedince.Veterinární lékař by měl vakcinaci zaznamenat do očkovacího průkazu a do karty zvířete.

Obecné příznaky onemocnění.

Zdravá kočka je plna energie,s chutí žere a pečuje o svou srst.Srst je lesklá a přilehlá,oči jasné,chování odpovídá situaci.Každá změna v chování kočky napovídá o změně kondice či o počátku nemoci.Ještě dříve,než se začnou projevovat typické příznaky jednotlivých chorob,projevují se takzvané prodromy,neboli kočce není dobře( není ve své kůži).Častými projevy jsou zježení srsti,objevení se třetího víčka(mžurky) v oku,nechutenství,netečnost a zalézání do tmavých míst.Kočku je nutné pečlivě sledovat,abychom mohli veterináři co nejpřesněji vylíčit její chování.Zkušený chovatel na svých zvířatech dokáže poznat poměrně mnoho zdánlivě drobných příznaků,které mohou pomoci ke stanovení diagnózy.Pokud se jiné příznaky neobjeví,ale tato změna v kondici kočky neustoupí nejdéle do 24 hodin,je nutné navštívit veterináře.

Zdroj mé SBénko:

Vaše €vča

Nová ikonka!!

10. března 2010 v 14:37 | €vča |  Oznámení
Ahoj lidi!!

Udělala jsem novou ikonku a myslim si, že je o 100% lepší, než ta předchozí.

Tady je:Pište do komentů, jestli se vám líbí, nebo ne. Mě se osobně líbí moc.

Vaše €vča

12. bublinaaa!!

9. března 2010 v 8:27 | €vča |  Bubliny, bleskovky, hádanky
Ahoj lidi!!

Je tu další bublina! Myslim si, že tenhle obrázek je dobrej, že vás napadne spousta věcí. Takže první bude mít diplom a jmenovku, druhej jmenovku.
Těšim se na vaš nápady!!!

Vaše €vča

Nové menu

9. března 2010 v 8:25 | €vča |  Oznámení
Ahoj lidičky!!

Někteří už si možná všimli, že jsem udělala nové menu. Dělala jsem ho doost dlouho a myslim si, že se mi povedlo.
SBénka prosím, ať si přečtou text pod rozdělením SB, je tam napsáno, jak obíhám a jak píšu komenty.
Pište prosím do komentů, jestli se vím menu líbí.
Vaše €vča

Příběh o kočce Mau-pokračování

4. března 2010 v 16:45 | €vča |  Příběh o kočce Mau
Ahoj lidi!!
Tak po celkem dlouhé době je tu zase pokračování příběhu o kočce Mau.

Minule jste rozhodli, že se za Mau a Žvýkačkou ozve.....křup!
Kdyby jste nevěděli, co bylo minule, tak klik sem.

...Křup! Žvýkačka se skoro otočila, ale pak sebou trhla zpátky. Nechtěla tomu, co vydalo ten zvuk hledět do tváře. Bylo možné, že je to její sestra, ale ta by přece už dávno volala, že je to ona, nebo ne?? Mau se odhodlala jako první. Otočila se. Ztuhla. Nemohla se vůbec hýbat, ani promluvit, nemohla skoro ani dýchat. Žvýkačka se prpto taky otočila. A pak jí to pohltilo. Ten chlad jí zaplnil celé tělo a svíral ji tak, že ani dýchat nemohla. Oči jí už skoro zkameněly když se v dálce objevilo malé světlo. Světlo, které se pořád přibližovalo až jí i Mau pohltilo. Pocítily teplo. Potom větší teplo. Potom horko. Začaly se hýbat. Už bylo takové horko, když jim rozmrzla i ústa a ony mohly začít mluvit. Pak jim ale začalo připadat, že teplota dosáhla takového stupně, že se za chvilku roztečou. Mau zamrkala. Otevřela oči. Koukala se do očí sestře Žvýkačky. V jejích očích se míchal chlad s žárem a oba dohromady vzbuzovaly takovou hrůzu, že Žvýkačka se za chvilku třásla tak, že málem omdlela. A její sestra k nim promluvila. ,,Teď jsem někdo. Teď jsem vládce. Teď jsem něco jako váš bůh. Budete mě uznávat, dávat mi dary, přinášet mi oběti. Už nejsem JEN tvoje sestra, Žvýkačko, už jsem někdo, kdo něco znamená. A teď pro mě budeš pracovat jako otrok za to, žes na mě byla tak zlá."Žvýkačka se ovšem nedala.,,Ne, proč bych měla být tvůj otrok?? JSI moje mladší sestra, uvědom si to! Zbav se toho všeho!!!",,To nejde. Už se stalo. A nejde to vrátit. A mě to vyhovuje. Jdeme. V mém paláci na tebe čeká hooodně práce." Žvýkaka nevěděla, co má udělat. Má jít s ní a nechat se upracovat k smrti, nebo má utéct a riskovat tak, že jí její sestra chytí a zabije na místě???...


No, myslim si, že dneska jsem toho napsala hodně. Určitě víte, co bude v anketě. Tak hlasujte.
Doufám, že se vám tahle část líbila.

Vaše €vča

Mooc krásná kočička s moooc velkym límcem

3. března 2010 v 17:32 | €vča |  Obrázky
Ahoj lidi!!

Na deviantartu.com jsem našla fotku úplně boží kočičky, která má úplně úžasnej velkeej límec. No podívejte se sami.
Neni úpně mooc krásná?
Pište do komentů

Vaše €vča

Diplomky za bublinu a hádanku!!!

2. března 2010 v 17:50 | €vča |  Diplomky pro vás
Ahojky lidičky!!!

Vim, že jsem nic moc nepřidala, ale prostě se musim učit. Ale příští tejden máme prázdniny, tak snad něco přidám. Možná něco přidám zejtra, nebo v pátek.
Tak teď už ty slibované diplomky:

Doufám, že se diplomky líbí!!

Vaše €vča